Loading...
  • sevinç gürmen wow pole dance direk dansı

SEVİNÇ GÜRMEN

Sevinç, dans hayatına 6 yaşında bale ile başladı ve ardından modern dans, jazz dans, latin ve çeşitli Hip Hop tarzları ile kendini geliştirmeye devam etti. 17 senedir dans ve spor alanında profesyonel performansçı ve eğitmen olarak çalışıyor. Ayak bileğinde olan bir sakatlık yüzünden yerde dans edemediği yıllarda hareketsizliği reddederek, yurt dışında Aerial Silk ve Trapez eğitimi almaya başladı. Bu yeni yolculuk onu Avusturalya'da Pole Dans ile tanıştırdı. Sonrasında çok özel olduğunı düşündüğü bu sporu insanlara öğretmek ve deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşmak için ülkesine döndü. Pole'un yanı sıra Parkur, Aerial Silk, Statik Trapez, Rope, Akrobatik Dans ile profesyonel olarak ilgileniyor.

Pole alanında 2 uluslararası yarışmada birinciliği, 4 ödülü ve 2 tane jüri üyeliği var. Oluşturduğu Pole Eğitmen Eğitimi ile hem Türkiye'de hem yurt dışında seminerler veriyor. Sakatlık önleme ve mobilite/eklem sağlığı konularındaki uzmanlığının yanı sıra kendini fizyoterapi alanında geliştirmeye devam ediyor.

Dans hayatının dışında, üniversitede İç Mimarlık okudu ve çizim yeteneğini bugünlerde hobi olarak dövmecilik yaparak değerlendiriyor. Boş vakitlerinde sürekli kitap ve anatomi araştırmaları okuyarak yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyor.

Sertifikaları: IPSF LEVEL 1 Pole Eğitmenliği, Pole Passion Level 1/2 Pole Eğitmenliği, FRC Mobility Specialist,TR Wellness Antrenörü, Apex Parkour Eğitmenliği